Organik Doğal Limonata Tarifi

Organik Doğal Limonata Tarifi

Yıllar ilerledikçe gıda sektörü daha ucuz,daha lezzetli ve kar oranı daha yüksek ürünler üretmenin peşine düştüler. İnsan sağlığı kimsenin umurunda olmaz oldu. Toplum ise bilinçsiz şekilde doğal olmayan,  katkı maddesi yüksek gıdaları tüketiyorlar malesef…

Katkı maddesi oldukça yüksek hatta yüzde yüzü katkı maddesi olan LİMONATA da sadece su doğal şekeri rengi aroması hepsi yapay ve doğal olmayan ürünler. Toplum olarak bilinçlenmeli sağlığımızın çok önemli olduğunu unutmamalı ve önlemler almalıyız.

Doğal Limonata yaz aylarında sıkça tükettiğimiz soğuk doğal sandığımız içecekler arasında yer alıyor ama araştırmalara göre içilen limonataların yüzde 98 doğal olmadığı tespit edilmiştir. Unutmadan bir bardak limona en az 4 TL ödeyip kendimizi neden zehirleyelim ki. Aşağıda tarifini verdiğim doğal limonata için cebinizden çıkacak tutar sadece 1o TL ve doğal ve 5 porsiyon 🙂

Doğal Limonata Malzemeleri

  • 3 adet portakal
  • 3 adet limon
  • 2.5 litre su
  • 2 su bardağı toz şeker
  • Taze nane yaprağı

Doğal Limonata Tarifi

Limon ve portakalları yıkayıp dondurmak için derin dondurucu içine atalım, limon portakal donduktan sonra kare kare resimde gördüğünüz şekilde keselim.

Doğradığımız limon ve portakalları robotun içine atıp üzerine 2 su bardağı toz şekeri dökelim ve püre haline gelene kadar robotta çekelim.

Püre haline getirdiğimiz limonatayı 2.5 litre soğuk suyun içine resimde gördüğünüz gibi boşaltıp çırpma teli ile bir kaç dakika karıştıralım.

Hazırladığımız doğal limonata karışımını üzerine tülbent geçirilmiş bir kabın içerisinden süzelim resimde süzme şeklini görebilirsiniz.

doğal limonatanın tülbentten süzülmesi

Doğal limonata hazır sayılır süzdüğümüz limonatayı buzdolabına kaldırıp servis sırasında bir iki tane taze nane yaprağı atıp servis edebiliriz…

Bir Cevap Yaz